علی شادمان در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نوشهر که در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه همه جوانب بهداشت و سلامت مواد غذایی بخصوص در اماکن عمومی باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: متاسفانه در برخی واحدهای صنفی به جای زعفران از رنگ های غیر مجاز برای گوشت مرغ استفاده می‌کنند و در این زمینه نگرانی‌هایی وجود دارد که که باید در این حوزه بررسی بیشتری صورت بگیرد تا موضوع حل شود.

وی افزود: نگهداری از سگ‌های ولگرد توسط فردی در منطقه‌ای خارج از نوشهر به جای معدوم‌سازی آنها به نوعی کار انسانی و قابل تحسینی‌ است اما نباید در محیطی باشد که موجب آزار ساکنان اطراف محل نگهداری سگ‌های ولگرد شود.

فرماندار نوشهر با بیان اینکه درباره جلوگیری از بروز بیماری مشترک دام و انسان به دامپزشکی تأکید شد، تصریح کرد: باید حمام حاوی محلول ضدعفونی کننده از سوی دامداران برای دام‌ها ایجاد شود و در مسیر عبور دام قرار بگیرد تا عوامل ایجاد کننده بیماری‌ها از بین برود.

شادمان با تاکید بر بررسی سرریز پل مقدم نوشهر گفت: در حوزه کاری هر دستگاهی که قرار دارد باید نسبت به پیگیری و حل مشکلات آن اقدام کند.

رئیس اتحادیه عرضه مرغ و ماهی تهران : مصرف کنندگان در صورت عرضه مرغ با رنگ های غیر مجاز در فروشگاه های عرضه مرغ می توانند با اتحادیه تماس بگیرند و به غیر از اتحادیه سازمان دامپزشکی هم می تواند به عنوان متولی این موضوع به تخلفات واحدهای صنفی رسیدگی کند. گزارش های اتحادیه نشان می دهد در حال حاضر حدود 2 درصد واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه در عرضه مرغ رنگ شده تخلف می کنند.

وی در پایان تایید کرد: عرضه مرغ به صورت جوجه کبابی ممنوع است. در این خصوص سازمان دامپزشکی تفاوتی میان مرغ رنگ شده با زعفران و رنگ صنعتی قایل نیست. شهروندان می توانند در صورت مشاهده چنین موردی به اتحادیه اصناف اطلاع رسانی کنند.