عبدالرضا مهدی بادی در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز اظهار کرد: شهرستان نطنز بیشترین سطح زیر کشت طلای سرخ در استان اصفهان را دارد و برای صادر کردن این محصول به شهرهای دیگر تمهیدات خاصی اندیشیده شده است.
وی گفت: سطح زیر کشت طلای سرخ در حال حاضر هم در بخش مرکزی و هم در منطقه بادرود کشت می شود
مدیر جهاد کشاورزی نطنز تصریح کرد: با توجه به ارزیابی های انجام شده توسط متخصصان و گواهی آن ها به کیفیت عالی زعفران نطنز تلاش می کنیم تا این محصول توسط شرکت های بسته بندی، در قالب تر و به صورت فریز شده صادر شود.
وی در خصوص برنامه های این اداره برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی نطنز، گفت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با همراهی کارشناسان این اداره در برگزاری کلاس ها، معرفی فعالان گیاهان دارویی و آموزش و ترویج کاشت گیاهان دارویی مشارکت فعال خواهد داشت.
بادی بیان کرد: شهرستان نطنز در این جشنواره میزبان یوسف زاده معاون وزیر جهاد کشاورزی، کارشناسان توسعه گیاهان دارویی، کارشناسان گیاهان دارویی در سطح کشور و تیم متخصص گیاهان دارویی برای ارزیابی شهرستان نطنز و ارائه نقشه راه برای تولید گیاهان دارویی خواهد بود.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی در رده متخصصان و عموم مردم را نیز از جمله برنامه های مرتبط با فعالیت اداره جهاد کشاورزی در جشنواره گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: چگونگی ایجاد فرصت های شغلی در حوزه گیاهان دارویی و نحوه کشت، برداشت و غیره در این کارگاه بررسی می شود.
مدیر جهاد کشاورزی نطنز خاطر نشان کرد: نزدیک به ۶۰۰ نوع گیاه دارویی متنوع در شهرستان نطنز و در مناطق مختلف آن رشد می کند که ۲۰ نوع آن، قابلیت تجاری یافته است.