زعفران یا طلای قرمز با خواص دارویی و رنگ دهنده طبیعی به غذا از مهمترین سوغات ایران زمین بوده و بر اساس آخرین آمار جهانی بیش از 98% تولید این محصول در کشورمان و مخصوصاً در شهرهای زاوه، تربت حیدریه، تایباد، باخرز، گناباد و بجستان در استان خراسان رضوی و شهرستانهای قائنات، فردوس، سرایان، و بیرجند در استان خراسان جنوبی و به تازگی در استانهای فارس، کرمان، لرستان، قزوین و استان اردبیل صورت می گیرد.
علی رغم اینکه اسپانیا و امارات متحده عربی تولید کننده زعفران نیستند ولی امروز به سبب بی توجهی سازمان یافته به صنعت زعفران به صادر کننده آن تبدیل شده اند و یا کشور افغانستان که در دو دهه قبل حتی قادر به تولید یک کیلو زعفران نبود امروز مدعی تولید 14 تن زعفران و صادرات آن بدون هیچ محدودیتی به آمریکا، چین و هند است و کشورهای افغانستان، یونان، مراکش، ترکیه و هند نیز در زمینه تولید و تجارت این محصول و یا در حقیقت طلای قرمز فعالیت نموده و چین نیز با روشهای گلخانه ای در حال تولید این محصول است.
شرایط فوق وجود یک رسانه مستقل برای این صنعت را ضروری نموده است. اخبار زعفران که دامنه آن دقیقاً با عنوان زعفران “Saffron” مطابقت داشته و TLD خبری آن یعنی “News” میباشد به عنوان بهترین مرجع اطلاع رسانی این صنعت شناخته شده و امروز رتبه این وب سایت در سایتهای رتبه بندی که مبین تعداد بازدیدکننده و ترافیک آن است؛ بهترین دلیل برای ضریب نفوذ این رسانه مستقل و متعلق به بخش خصوصی است.
وب سایت اخبار زعفران برای استمرار فعالیت به موازات نیاز واقعی به حمایت معنوی فعالان این صنعت به ایجاد درآمد نیز وابسته است . انتظار می رود فعالان و خصوصاً صاحبان برند با درج تبلیغات در آن و یا سفارش رپورتاژ آگهی این رسانه مستقل را حفظ نمایند.
اخبار زعفران همچنین قابلیت معرفی و اطلاع رسانی محصولات و ارائه قیمت روزانه را داشته و در این زمینه نیز فعالیت می نماید. فعالان این صنعت در صورت تمایل به خرده فروشی و فروش آنلاین می توانند با هماهنگی و عقد قرارداد، محصولات خود را در بازار زندگی به صورت مستقیم به مصرف کننده نهایی عرضه نمایند.

مالکیت این رسانه متعلق به مؤسسه نجم آسیا و مؤسسه نجم انرژی بوده که دارای سابقه موفق در طراحی و مدیریت کسب و کارهای اینترنتی می باشند و همزمان مالک سایتهای پر مخاطب اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، سیاست روز، قدرنیوز، اخبار زعفران، اخبار چای و اخبار برنج هستند و در اواخر سال گذشته با ایجاد شبکه تجارتت الکترونیک تعداد بسیار زیادی پرتال راه اندازی شد که تا زمان تنظیم این متن، پرتال تجارت، پرتال طلا، پرتال فاینانس، پرتال لاکچری، پرتال ساعت، پرتال فیلم و پرتال آرشیتکت فعالیت خود را آغاز نموده و به امید خداوند متعال تا پایان سال 1396 تعداد این وب سایتها به حدود 50 پرتال خواهد رسید.همچنین این مؤسسات با طراحی و راهه اندازی برند “تشریفات تجاری ایران” خدمات بسیار وسیعی را در سطح وب ارائه داده که موضوعاتی نظیر ترانسفر فرودگاهی، رزرو آنلاین خدمات بیزینس لانچ و فست ترک ترمینال خروجی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جایگاه CIP و VIP جزیره زیبای کیش، اجاره جت خصوصی و یا ارائه خدمات محافظ شخصی را شامل می شود.