هر کیلو زعفران از کشاورز بین 4 میلیون و 500 هزار تومان تا 6 میلیون تومان خریداری می‌شود که البته با واحد مثقال و با قیمت بالاتری عرضه می‌شود. قیمت بالای زعفران باعث شده بسیاری از سودجویان به تقلب در تولید و فروش این ادویه گران‌قیمت روی آورند.

روش‌های بسیار زیادی برای تقلب در زعفران وجود دارد که صرفا با بررسی توسط کارشناسان خبره و آزمایش مشخص می‌شوند و خریداران عادی قادر به تشخیص آن نیستند. بطوریکه افراد خبره معتقدند بسیاری از زعفران‌های عرضه شده توسط منابع نامعتبر آمیخته با ناخاصلی و زعفران تقلبی است.

طرح ضربتی برخورد با فروشندگان زعفران تقلبی

حمیدرضا کریم، مدیرکل تعزیرات استان ضمن اشاره به این موضوع و برخی مشکلات در عرضه زعفران می‌گوید: یک طرح ضربتی در این زمینه در آستانه سال جدید اجرا شده و بعضی محصولات مغازه‌داران جمع‌آوری شده است.
وی توصیه می‌کند مردم زعفران خود را از افراد با سابقه و محصولاتی که استاندارد بوده و آزمایش کنترل کیفیت روی آنها انجام می‌شود تهیه کنند.

غلامرضا میری رئیس اتحادیه زعفران مشهد نیز با اشاره به بازرسی‌های دوره‌ای در طول سال از فروشندگان زعفران در مشهد می‌گوید: این بازرسی‌ها برای تشخیص تقلب، گرانفروشی و سایر تخلفات مربوط به قانون نظام صنفی انجام می‌شود و درحال حاضر 2 تیم مجزا از سازمان صنعت، معدن و تحارت و اتاق اصناف به واحدهای صنفی مراجعه و کالاهای نامرغوب را جمع‌آوری می‌کنند.
وی درخصوص تفاوت قیمت فروش زعفران می‌گوید، با توجه به اینکه زعفران با کیفیت‌های مخلفی عرضه می‌شود، نمی‌توان اختلاف قیمت را صرفا ناشی از تقلب دانست.

محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد در ارتباط با تقلب‌هایی که در زعفران صورت می‌گیرد می‌گوید: با توجه به اینکه زعفران در دسته سوغات خراسان رضوی قرار دارد، توجه خاصی نسبت به مناطق اطراف حرم مطهر رضوی شده تا از ضرر مردم در زمینه مالی و سلامت پیشگیری شود.

تقلب در زعفران پدیده شایعی است، بخصوص در مناطق پیرامون حرم امام رضا (ع) زائرین و افراد غیر متخصص مورد سوء استفاده سودجویان قرار می‌گیرند و تا کنون برای توقف آن اقدام جدی صورت نگرفته است.
امد است نوروز امسال توجه ویژه‌ای برای بازرسی و کنترل اصناف در خراسان رضوی صورت گیرد تا با کنترل سلامت و قیمت زعفران، زائران و مجاوران حرم رضوی مورد سوء استفاده متقلبین و سودجویان قرار نگیرند.