کالای زعفران به‌علت گران‌بودن دستخوش تغییرات و تقلبات زیادی در تولید شده و بخش زیادی از تولیدات کشاورزی این محصول به صورت خام و فله صادر می‌شود. وی با بیان اینکه میزان تولید زعفران در کشور حدود 350 هزار تن است، خاطرنشان کرد: معادل هزار تن ظرفیت فرآوری و بسته‌بندی در داخل کشور برای زعفران تأسیس شده که از تمام این میزان نیز استفاده نمی‌شود.

رئیس کمیسیون کشاوزری اتاق بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: متأسفانه امکان عرضه زعفران تقلبی در بازار ایران بسیار بالا بوده و این در حالی است که زعفران یک کالای سلامت‌محور بوده و تعداد زیادی از مردم برای بهره‌مندی از خواص دارویی از آن استفاده می‌کنند.

شریعتی‌مقدم با اشاره به کم آب‌بر بودن تولید زعفران نسبت به سایر تولیدات کشاورزان، بیان کرد: با توجه به بحران آبی که هم اکنون ما با آن درگیر هستیم کشت این محصول می‌تواند علاوه بر فواید مالی برای کشاورزان به صرفه جویی در مصرف آب نیز کمک کند.

وی تأکید کرد: البته تا زمانیکه زمینه فرآوری زعفران در بخش‌های مختلف فراهم نشده باشد همچنان شاهد این هستیم که زعفران ایران به نام کشورهای دیگر به فروش رسیده و صادرات محصولات ما به صورت فله‌ای انجام شود.