حضور بیش از ۴۰۰۰ غرفه دار در ۸۵۰۰۰ مترمربع فضای مفید نمایشگاهی و پیش بینی بازدید بیش از ۱۵۰۰۰۰ خریداران و تجار بین المللی از ۱۴۵ کشور، حرفه ای ترین فرصت برای صادر کنندگان ایرانی است تا بتوان برای ورود و حضور دراز مدت در بازار اروپا برنامه ریزی نمود.این نمایشگاه از همان لحظه ی شروع با استقبال جمعیت قابل توجه متخصصان و تجار اروپا و جهان مواجه بود که حضور شرکت های خشکبار و زعفران ایران در این همنشینی صنعتی مسلما نشان دهنده توانمندی تجاری و صنعتی تولیدات ایران در بین مشارکت کنندگان تولیدی جهان است.این نمایشگاه بزرگترین رویداد غذایی اروپا در بخش بازارهای مصرف لاتین محسوب می شود و خریداران خاص خود را دارد که شاید در آنوگا و سیال مشاهده نشوند. مدیریت برگزاری این نمایشگاه نیز بزرگترین واردکنندگان و شرکتهای پخش زنجیره ای اروپا، آفریقا و خاورمیانه را به بازدید از این رویداد دعوت نموده وشرایط شرکت پاویونهای کشورهای مختلف را نیز به نحو حرفه ای اطلاع رسانی نموده است، به همین دلیل پاویونهای ملی بیشترین میزان بازدید کنندگان را جذب خواهند نمود. علاوه بر ملاقات با بازدید کنندگان، غرفه داران این رویداد این امکان را داشتند که پیش از برگزاری نمایشگاه، توسط امکانات نرم افزاری، ملاقاتهایی را با خریداران محصولات نهایی تنظیم نمایند که این فرصت نیز موجب نتیجه گیری بهتر شرکت کنندگان این نمایشگاه شده است.
پاویون ایران در راهروی اصلی سالن ۱ که یکی از بهترین و در دسترس ترین سالنهای این نمایشگاه برای بازدیدکنندگان است، قرار دارد و عمدتاً تولید کنندگان خشکبار را در خود جا داده است. شرکتهای تولیدی و صادراتی AHT ، مجتبی بناب، شمس الهدایی، سنات خاورمیانه، آتانا، راشا پسته، پسته پدیده، پسته یاقوت سبز کیان و گراندور شرکت کنندگان پاویون ایران هستند.

پرچم ایران در نمایشگاه

ساختار پاویون ایران نیز با طراحی منحصر به فرد خود، ضمن پوشش نیازهای حرفه ای غرفه داران با تجهیزات کامل داخل غرفه، نماهای ترکیبی بسیار زیبایی از کشور ایران را به بازدیدکنندگان بین المللی ارائه می دهد.
حجم قابل توجه بازدیدکنندگان نمایشگاه به دلیل برنامه ریزی دو سالانه خریداران بین المللی، جهت بازدید از این رویداد و متعاقباً تعداد بالای بازدیدکنندگان پاویون ایران، نوید مذاکرات جدی و ایجاد زمینه لازم برای توسعه فروش محصولات با کیفیت ایرانی در بازارهای بین الملل را می دهد.این نمایشگاه از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۶ / ۶ تا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ آماده پذیرایی از کلیه علاقمندان و متخصصان اروپا و جهان می باشد